
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Packaging | Reel |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Number of Elements | 1 |
| Number of Circuits | 1 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Number of Channels | 1 |
| Slew Rate | 17 V/µs |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 120 dB |
| Operating Supply Current | 5.67 mA |
| Input Bias Current | 15 nA |
| Quiescent Current | 5.67 mA |
| Gain Bandwidth Product | 63 MHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 30 µV |
| Max Dual Supply Voltage | 22 V |
| Min Dual Supply Voltage | 4 V |
| Voltage Gain | 123.52 dB |
| Number of Amplifiers | 1 |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 114 dB |
| Input Voltage Noise Density | 3.8 nV/sqrt Hz |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Amplifier Type | General Purpose Amplifiers |
| Max Supply Voltage | 36 V |
| Min Supply Voltage | 8 V |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
